W kategoriach:


Udostępnij:

Bańki Szklane Ogniowe 1 szt.

Producent: Inny
Dostępność: Niedostępny
KOD: 1459

Bańki szklane ogniowe tzw. banki lekarskie Bańki szklane ogniowe o uniwersalnym zastosowaniu.Można je myć i dezynfekować środkiem do powierzchni szklanych.


Bańki szklane ogniowe tzw. banki lekarskie 
Bańki szklane ogniowe  o uniwersalnym zastosowaniu.Można je myć i dezynfekować środkiem do powierzchni szklanych.

Stawianie baniek to metoda leczenia przeziębień - są pomocne przy leczeniu zapalenia oskrzeli, zapalenia płuc, infekcji górnych dróg oddechowych, reumatyzmu, bólu i wzmacniania odporności znana od stuleci. Pozwala uniknąć antybiotyków w nawracających infekcjach górnych dróg oddechowych. Jeśli użyjemy ich do masażu relaksującego - usunną zmęczenie i napięcie, poprawią krążenie. Mozna je stawiać nawet rocznemu dziecku. Ważne, by wiedzieć jak to robić przy zachowaniu pełnej ostrożności.

Bańki stawiamy raz na dwa dni (przy bólu - można częściej). 

Szklane bańki myjemy w gorącej wodzie, by były ciepłe, i dokładnie osuszamy. Przygotowujemy naczynie ze spirytusem i metalowy, mający około 15. cm pręt, z końcówką owiniętą wacikiem. Zapalamy świeczkę. Miejsca, gdzie będziemy przykładać bańki, natłuszczamy i lekko masujemy. Wacik delikatnie nasączamy spirytusem i podpalamy. Zdecydowanym ruchem wkładamy do bańki płonący wacik, szybko go wycofujemy i natychmiast przykładamy otwór bańki do ciała. Powinna się przyssać. Po postawieniu baniek okrywamy chorego kołdrą. Chyba że jest to masaż lub zabieg przeciwbólowy – wtedy nie ma potrzeby. Po 10-15 minutach zdejmujemy bańki - przechylamy je lekko, jednocześnie naciskając palcami skórę przy ich brzegu. Teraz chory powinien odpocząć, najlepiej zasnąć. W wyniku popękania drobnych naczyń krwionośnych na plecach pacjenta pozostają siniaki, które po kilku dniach się wchłoną i znikną.

 Przy przeziębieniu – na plecach i bokach klatki piersiowej, natomiast przy leczeniu bólu – tam, gdzie on dokucza (nawet na kolanie). Aby wzmocnić efekt, warto przykładać bańki w miejscach akupunkturowych (wskazanych w instrukcji dołączonej do opakowania). Pozwala to na szybkie przywrócenie równowagi energetycznej w organizmie.

Średnica wewnętrzna otworu 30 mm

Średnica zewnętrzna otworu 40 mm

Wysokość bańki 50 mm

e ogniowe o uniwersalnym zastosowaniu.Można je myć i dezynfekować środkiem do powierzchni szklanych.

Inne produkty tego producenta

kiełki Rzeżucha do kiełkowania DIET-FOOD

3,50 zł

Chińska maść na hemoroidy MA YING LONG

29,50 zł

Krem do rąk z olejem kokosowym 75ml DR SANTE

9,90 zł

Hemorend 20 sasz.

65,90 zł

Tymianek z podbiałem 16 pastylek NORD FARM

7,90 zł