W kategoriach:
Udostępnij:

Magnesium Bath Flakes MRS / Chlorek magnezu 4kg

Producent: Inny
Dostępność: W magazynie 1 szt
KOD: 5901854542898

Kąpiel sporządzona na bazie płatków magnezowych MRS ma pozytywny wpływ na działanie całego organizmu.


59,60 zł brutto (48,46 zł netto)

Ilość:

STOSOWANIE CHLORKU MAGNEZU

Przez skórę magnez wchłania się kilkukrotnie szybciej niż ten zażywany doustnie i nie obciąża w ogóle żołądka. Gorąca, regeneracyjna kąpiel doskonale wpływa na mięśnie zmęczone intensywnym treningiem, odpręża po ciężkim dniu w pracy oraz nawilża i ujędrnia skórę.

Kąpiel magnezowa

Wanna ciepłej wody i dwie szklanki chlorku magnezu, rozpuszczamy i moczymy  sie przez ok. 30minut. Podczas kąpieli nie używamy mydeł ani szamponów.

W zależności od wrażliwości naszej skóry, możemy odczuwać lekkie szczypanie lub pieczenie, co jest zupełnie naturalne i szybko mija. Po kąpieli możemy opłukać się czystą wodą.

Moczenie nóg w solankowej wodzie magnezowej

Miska ciepłej wody i 2 łyżki chlorku, rozpuszczamy i moczymy przez ok. 30min, tak, aby jony magnezu dostały się do naszego krwioobiegu. Opłukujemy letnią wodą. Kąpiel jak i moczenie nóg ma tendencję do wysuszania nam skóry, więc po można nałożyć masło kakaowe, shea lub ulubiony bogaty w witaminy olej (avocado), który nawilży i wygładzi naszą skórę.

Ekonomiczny sposób na chlorek magnezu !!!

Oliwa magnezowa

1 część chlorku + 2 części wody (lub hydrolatu)

lub jak skóra się już przyzwyczai

1 część chlorku + 1 część wody

W lekko podgrzanym hydrolacie rozpuszczamy chlorek i gotowe! Przelewamy do butelki z atomizerem.

Takie zastosowanie oliwy to zabieg kosmetyczny i równocześnie suplementacja cennego pierwiastka jakim jest magnez.

1. Oliwa magnezowa jako całkowicie ekologiczny i nieszkodliwy dezodorant.

Wystarczy 3 psiknięcia pod każdą pachę. Silne działanie antybakteryjne magnezu utrzyma świeżość przez cały dzień,  nie dopuszczając do rozwoju bakterii odpowiedzialnych za przykre zapachy. Nie zatyka przy tym gruczołów potowych przez które nasz organizm oczyszcza się z toksyn. (Nie aplikować na świeżo wydepilowane pachy).

Oliwka magnezowa używana w proporcjach 1:1 jest bardziej skutecznym dezodorantem niż ta w proporcjach 1:2. Wszystko więc jest kwestią indywidualną, sporo zależy od wrażliwości skóry, skłonności danej osoby do pocenia się i od zapachu samego potu.

Dezodorant z oliwki magnezowej nie zostawia śladów na ubraniach i jest bezzapachowy. Oczywiście możemy to zmienić dodając swój ulubiony olejek eteryczny   (w stężeniu 1,5%) do ciepłej wody lub hydrolatu. Przed każdym użyciem należy wstrząsnąć.

2. Oliwa magnezowa jako mgiełka po kąpieli.

Spryskujemy na całe ciało tuż po kąpieli (omijając twarz, narządy płciowe, sutki, miejsca uszkodzone), a następnie rozsmarowujemy. Na początku stosuj w proporcjach 1:1.

Nie rozcieńczaj jednak zbyt mocno specyfiku jeśli naprawdę nie musisz, ponieważ wtedy nie ma on w sobie już tylu jonów magnezu.

3. Jako środek na obolałe mięśnie, stawy, kości oraz na stłuczenia i obrzęki: spryskujemy obolałe miejsca i masujemy delikatnie.  Bardzo pomocne na zakwasy po treningu i dziecięce stłuczenia łokci czy kolan (pod warunkiem nieuszkodzonej skóry). Zostawiamy po wmasowaniu na minimum 30 minut i jeśli czujemy dyskomfort możemy spłukać.

4.  Do relaksujących masaży (dla zaawansowanych, gdy już skóra się przyzwyczai). Można aplikować metodą psikania lub nieco szybciej: odkręcić spray i wlać nieco oliwki w zagłębienie dłoni, następnie masować skórę od kostek w górę w kierunku serca. Można zrobić to samemu (tam gdzie sięgniemy), poprosić o pomoc członka rodziny lub zabrać ze sobą oliwkę magnezową gdy wybieramy się do naszego gabinetu masażu i poprosić masażystę by to zrobił.

Przeciwwskazania:

Hipermagnezemia, niewydolność nerek (klirens kreatyniny mniejszy niż 30 ml/min), myasthenia gravis, blok przedsionkowo-komorowy, hipotonia. Należy zachować ostrożność, jednocześnie podając magnez i glikozydy naparstnicy. Nie stosować równolegle z doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi.

Inne produkty tego producenta

MAJA Żel pod prysznic 200ml

9,80 zł

kiełki Brokuł DIETFOOD

6,90 zł

Bulion warzywny BioOaza 66g

6,90 zł

Habaicyna 60kaps

65,50 zł

Krem do twarzy Czystolik z glistnikiem 100ml

23,50 zł

Propolis krople 7% 20ml FARMAPIA

19,90 zł