W kategoriach:


Udostępnij:

Rdestowiec japoński 500mg 100kaps.NANGA

Producent: Nanga
Dostępność: W magazynie 3 szt
KOD: 5903076414786

Kapsułki z kłącza Rdestowca Japońskiego wzbogacone o resweratrol posiadają liczne właściwości prozdrowotne.


56,90 zł brutto (52,69 zł netto)

Ilość:

Rdestowiec 500mg 100 kapsułek MagicznyOgród

Polygonum japonicum

Kapsułki z kłącza Rdestowca Japońskiego wzbogacone o resweratrol posiadają liczne właściwości prozdrowotne. Rdestowiec japoński to roślina stosowana w tradycyjnej medycynie chińskiej i japońskiej od wieków, a współczesne badania potwierdzają, że zawiera on wiele cennych składników – m.in. jest bogatym źródłem resweratrolu.

W kapsułkach ilość resweratrolu została dodatkowo zwiększona, aby spotęgować efekty działania. Ma to na celu zmniejszenie ilości przyjmowanych kapsułek i zwiększenie skuteczności. Jedna kapsułka zawiera 50mg trans-resweratrolu i 450mg kłącza rdestowca.

Skutecznie neutralizuje wolne rodniki tlenowe, wspomaga procesy oczyszczania i detoksykacji organizmu. Dzięki właściwościom estrogennym może być niezwykle pomocny w okresie przekwitania u kobiet, a także w terapii przerostu gruczołu krokowego u mężczyzn (prostata).

Rdestowiec japoński, czyli rdest ostrokończysty (Polygonum cuspidatum, w medycynie wschodniej: hu zhang) pochodzi z południowej Azji, sprowadzony do Europy w XIXw początkowo jako roślina ozdobna, łatwo rozprzestrzenił się i jest współcześnie uznawany za gatunek inwazyjny [7]. Krzew bardzo szybko rośnie i ekspansywnie się rozprzestrzenia, dorasta do 3-5m, a jego kłącza wytwarzają substancje hamujące rozwój innych roślin.

Dla pszczelarzy jest cenną rośliną miododajną, ze względu na późny okres kwitnienia. Surowcem leczniczym jest kłącze rdestowca (Rhizoma Polygoni cuspidati), które należy pozyskiwać z rejonów nieskażonych, gdyż mają zdolność kumulowania metali ciężkich.

Do substancji aktywnych rdestowca należą pochodne stilbenu: resweratrol, polidatyna; pochodnych antracenu: emodyna, parietyna, chryzofanol, kwestyna, cytreorozeina;

flawonoidów: kwercetyna, luteolina, apigenina oraz innych związków z grupy fenoli np. kwas protokatechowy i fitosteroli. [7]

DAWKOWANIE

1 kapsułka 3 razy dziennie. Zaleca się przyjmowanie kapsułki godzinę przed posiłkiem.

Nie przekraczać zalecanej dziennej dawki. Zalecane dziennie spożycie (ZDS) nie zostało ustalone. Suplementy diety nie zastąpią zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.

SKŁAD

1 kapsułka zawiera 450mg kłącza rdestowca japońskiego oraz 50mg resweratrolu (wyciąg z rdestowca japońskiego). Wedle naszej wiedzy to jedyny taki preparat na rynku!

PRZECIWWSKAZANIA

Choroby powodujące upośledzone wydzielanie enzymów trawiennych, niedobory enzymatyczne w układzie pokarmowym – kapsułki z kłącza rdestowca japońskiego działają pobudzająco na wydzielanie soków trawiennych.

Ze względu na wpływ estrogenny, przy długotrwałym przyjmowaniu może powodować zmniejszenie syntezy męskich hormonów.

Inne produkty tego producenta

Brahmi ziele (Bacopa) 50g NANGA

18,90 zł

Hortensja korzeń 50g NANGA

33,90 zł

Herbata kwitnąca Jaśmin-Lichi 1szt. NANGA

6,80 zł

Herbata kwitnąca Eastern Fair 1szt. NANGA

6,80 zł

Ashwagandha nalewka 100ml NANGA

35,60 zł

Tarczyca bajkalska nalewka 1:1 50ml NANGA

26,90 zł