W kategoriach:


Udostępnij:

Soda Oczyszczona 800g NATVITA

Producent: NatVita
Dostępność: Niedostępny
KOD: 5902096503531

Soda posiada naturalne zdolności regulowania pH,wspomaga problem z zakwaszeniem organizmu i chorobami, które to zakwaszenie wywołuje,wspiera podczas dny moczanowej, cukrzycy i zapalenia stawów, pomaga także usuwać toksyny z komórek i narządów.


Wodorowęglan sodu (Soda oczyszczona) – Nieorganiczny związek chemiczny z grupy wodorowęglanów, wodorosól kwasu węglowego i sodu. Wodorowęglan sodu bywa też nazywany kwaśnym węglanem sodu.
Wodorowęglan sodu, powszechnie znany jako soda oczyszczona lub kwaśny węglan sodu, to nieorganiczny związek chemiczny z grupy wodorowęglanów i wodorosól kwasu węglowego i sodu. Jest to biały, krystaliczny proszek, który nie tylko znakomicie sprawdza się w kuchni, ale także pomaga przy wielu schorzeniach, wzmacnia nasz organizm i dodatkowo może pomóc podczas sprzątania domu. Jak wykorzystać sodę oczyszczoną podczas sprzątania?

Domowe środki czystości:
Dodając ją do takich składników jak woda czy ocet, można z niej przygotować roztwór lub pastę, które są w stanie doczyścić kamień, bądź zabrudzone tłuszczem miejsca. Przygotowana pasta sprawdzi się podczas czyszczenia kuchenki, kabiny prysznicowej, kafelków czy mycia okien i pomoże dodać blasku srebrnej biżuterii. Wodorowęglan sodu pomoże również pozbyć się plam z różnego rodzaju tkanin takich jak dywany czy ubrania. Soda oczyszczona w postaci suchego proszku lub roztworu pomaga walczyć z przykrymi zapachami w pojemnikach na żywność, w obuwiu czy rurach kanalizacyjnych.

Soda oczyszczona ma również szerokie zastosowanie w kuchni:
może zastąpić proszek do pieczenia, poprzez połączenie jej z cytryną i mlekiem,
dzięki temu, że jest to naturalny regulator Ph, dodana do kawy powoduje obniżenie jej kwasowości.
wpływa także na intensywny zapach niektórych produktów, przez co doskonale sprawdzi się podczas przygotowania ryb.
dodając ją do omleta, zwiększamy jego puszystość
można z jej pomocą przygotować musujące napoje

Wodorowęglan sodu, to produkt, który ceni się przede wszystkim, przez jego wspomagające  właściwości. Posiada naturalne zdolności regulowania pH, co sprawia, że najbardziej skuteczne działanie wykazuje przy walce z zakwaszeniem organizmu i chorobami, które to zakwaszenie wywołuje.

Badania wykazały, że soda oczyszczona wspiera organizm między innymi podczas dny moczanowej, cukrzycy i zapalenia stawów. Pomaga także usuwać toksyny z komórek i narządów. Dobrze działa na różnego rodzaju stany zapalne. Przygotowany z niego roztwór w formie toniku skutecznie pomaga zwalczać zmiany trądzikowe. W niektórych przypadkach wodorowęglan sodu wspomaga leczenie nowotworu, poprzez regulowanie kwasowości środowiska w jakim znajduje się guz, blokując tym samym jego wzrost i przerzuty.

Zaleca się jednak ostrożność w nadmiernym przyjmowaniu sody oczyszczonej, gdyż w niektórych przypadkach, spożywana doustnie, może wywołać niepożądane skutki, takie jak bóle głowy czy nudności. Przed rozpoczęciem wspomagania naszego zdrowia wodorowęglanem sodu, najlepiej jest skonsultować to z lekarzem rodzinnym.

Inne produkty tego producenta

Eukaliptus liść 100g NATVITA

11,80 zł

Berberys kora korzenia 50g NATVITA

14,60 zł

Bertram Ostry korzeń mielony 50g

28,90 zł

Lapacho 100g NATVITA Pau Darco

8,90 zł

Diabelski Pazur korzeń 100g NATVITA ( Czarci pazur )

18,90 zł

Sól gorzka EPSOM 1000g NATVITA

14,90 zł